Voor we het weten staat de meivakantie (vanaf 28 april tot en met 6 mei) weer voor de deur, dus met het leuke voorbereidende werk kun je alvast maar beginnen. En dit voorbereidende werk is niet alleen van toepassing wanneer je besluit om er even lekker tussenuit te gaan. Ook voor de thuisblijvers is er in ons eigen land genoeg te doen. Maar wat dan? Wellicht dat onderstaande tips je een handje op weg helpen.
Op vakantie
Aangezien we eind april en begin mei wel kunnen verwachten dat het weer beter is, hoef je voor een vakantie helemaal het land niet uit. Want ook met een vakantie in eigen land kun je jezelf uitstekend vermaken. Reis af naar een provincie waar je oorspronkelijk niet vandaan komt. Dus voor iemand die normaal in het oosten van het land woont is het extra leuk om naar de zee te gaan en iemand uit het noorden krijgt door een vakantie in Zuid-Limburg al het ultieme vakantiegevoel. Het grote voordeel van op vakantie gaan in eigen land is dat het ook een midweekje of een lang weekend kan zijn, zodat de kids de speciale festiviteiten rondom Koninginnedag gewoon kunnen meemaken. En zeg nou zelf, met mooi weer is het in Nederland net zo goed vertoeven als in het buitenland.
Wanneer je het risico liever niet wilt lopen, is een vakantie in het buitenland natuurlijk ook een goede optie. Je kunt kiezen voor het altijd mooie, maar wel standaard Frankrijk, Spanje, Italië of Turkije of je kunt ervoor kiezen om eens echt te gaan reizen met de kinderen. De meesten zijn nogal huiverig als ze denken aan een reis naar Thailand of Amerika met de kinderen, maar dit is helemaal nergens voor nodig. Het is juist erg bijzonder om dit samen je kinderen mee te maken.
Voor de thuisblijvers
Ook aan de thuisblijvers heb ik bij het schrijven van dit artikel gedacht, want niet iedereen heeft het budget, de tijd of de zin om echt op vakantie te gaan. Met onderstaande originelere tips, want ja naast een pretpark of de dierentuin zijn er nog een heleboel andere mogelijkheden, zorg je ervoor dat het ook thuis een aangename vakantie wordt voor zowel jezelf als de kinderen.
- Ben je samen of zijn alleen de kinderen van plan om op de vrijmarkt te gaan staan met Koninginnedag? Begin dan nu alvast met het uitzoeken van spulletjes die je dan wilt gaan verkopen. Bepaal samen de prijzen en geniet van de leuke herinneringen die de spullen wellicht bij jullie oproepen.
- De meeste kinderen vinden het heerlijk om samen met papa en/of mama te kokkerellen en te bakken. Koop of leen een leuk kinderkookboek en ga samen aan de slag met een heerlijke maaltijd. En voor de kinderen die het niet leuk vinden om in de keuken te staan is de tuin een leuke uitdaging. Is een eigen kinder(moes)tuintje geen leuk idee?
- In het normale leven zijn de kinderen gemoeid met huiswerk, maar in deze vakantie hoeft dit eindelijk een keer niet. Maak hier gebruik van en ga lekker naar buiten. Maak een wandeling met de hond of speel verstoppertje in het bos.
- Wanneer het weer het niet toelaat is het erg leuk om jouw eigen kindertijd weer naar boven te halen. Haal oude foto’s en video’s (inmiddels vast wel verkrijgbaar op dvd) uit de kast en geniet samen van jouw jeugd.
Hopelijk helpen de bovenstaande ideetjes je een eindje op weg. Alvast een fijne vakantie, geniet ervan, want je hebt het echt verdiend!