Terwijl ik de afgelopen dagen heerlijk aan het shoppen in Shanghai was, heeft mijn postbode overuren gemaakt, want bij terugkomst (gisteren) stond de gang vol met kleine én grote pakketten. En in het grootste pakket zat een nieuw testobject; de Krups Barista EA9000 en dit is een volautomatische espressomachine.
Nu zijn Testman en ik al jaren in het bezit van een espressomachine; de eerste 3 modellen waren de ’traditionele’ apparaten, met een los piston en melkstoompijpje maar nadat de laatste het had begeven zijn wij, en Testman een beetje met tegenzin, overgegaan op een volautomaat van Melitta. Wij hebben gekozen voor het model zonder stoompijpje en voor de melk warm te maken gebruiken wij een losse Nespresso Aerocinno. Op ons kantoor hebben wij de DeLonghi Latissima+ van Nespresso staan, en bij dit model zit de melkopstomer vast aan het apparaat. Dus je kan wel zeggen dat wij wat ervaring hebben met verrschillende types espressomachines.
De Krups Barist EA9000 is een one-touch-cappuccino machine met automatische reiniging van het stoompijpje en je kunt met EA9000 aan de slag voor cappuccino, laata macchiato, lungo en espresso. Je kunt op het touchscreen TFT kleurenscherm precies zien wat de machine aan het doen is, maar ook kan je, dmv. het favorietenmenu, je eigen koffierecepten opslaan.
De Krups Barista EA9000 is alleen te gebruiken met koffiebonen en deze worden in het apparaat gemalen.Verder geeft het apparaat zelf aan wanneer en wat voor onderhoud hij nodig heeft en deze kan je zelf doen. De koffietemperatuur is instelbaar in 3 standen evenals het uitgaan van de machine.De maalgraad en de hoeveelheid wordt automatische gedaan aan de hand van het selecteerde recept. Ook kan je, bijv. voor een kopje thee, heet water halen.
Dus de aankomende maand gaat mijn eigen Melitta Caffeo Solo aan de kant en gaat de Krups Barista EA9000 aan de slag.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wLQTKqmVvBs[/youtube]